Terkini  Popular    Mula Topik

Camane Ye Aku Ni......???

2007-01-03 13:05:34
Oleh
luvillahi
>>>>FWD dari seorang teman....camane ye aku ni......???MENGAKU AKU ISLAM...tapi artis-artismaksiat,melayu, cine,barat, jepun,korea, indiasemua aku sapu,semua aku sanjung,semuaaku dengaq muziknya,aku layan,dengan alasan aku "xsokong"cume "dengar je"camane ye aku ni......???mengaku aku ni suke pada islam...tp aku x suke pun gerakan islam ni,"apelah semuani,pengganaslah, jumudla,xperlula h,sibuklah"camane ye aku ni......???aku ni "icon" islam, tp pergaulan akungan "PEREMPUAN" same je ngan orangorang yg x icon ni,,,,camane ye aku ni......???bertudung "litup" ,dengan anggapankononnya dah islamic, tppergaulan,tabarruj, akhlak,meluat orangtengok sampai jadi fitnah pd pandanganorang yg bukan islamcamane ye aku ni......???aku ni dah anggap aku islam,tp bila ada seruan islam "meluat" lapulak rasenye, rase nak larije,tazkirahla pi solat jamaah la,ta'lim la,bcquran la."ape ni boikot-boikot israel? ko ingatkalau boikot ni dapat jatuhkan kapirtu ke?""xtau ke kite ni ekonomi bergantungpadamereka? kalau boikot nanti habislahekonomi kite"camane ye aku ni......???aku masih dalam islam tp aku benarkandiri ni sentuh benda "haram","xpe kite couple islamic janji x buatzina", "selagi kite dapat jage batasanxpela kalau kite couple n pegang2 punckit je""rokok ni susahla nak berenti,aku dhnaik ketagih dah"camane ye aku ni......???dengar al-quran,tazkirah, majlisilmu,seruan ke arah islam aku xtahan."ala xperlu la panjang2 n lame2 aku dahtahu dah semua,aku kan islam"tapi sembang lagha berjam2xkesah,dengarlagu maksiat (lagu selain seru pdALLAH)aku x kesah pun"ala ni nak hiburkan hatilah, ko x tauke aku tgh bosan ni"camane ye aku ni......???pemimpin2 hatta yang ajar dan seru padamaksiat semua aku tahu,semua akusanjung.ulama' satu pun aku xkenal,bilabercakap kebenaran... ."ini semua politik , ape la ust2 nicakap semua ni,die tu ust ajar jelaagama"huhuhuhu,,, padahal telinga die xnakdengar pn seruan agama,,,camane ye aku ni......???xrasa gusar,marah, geram ckit pun denganmaksiat di negara ni , klcc,timessqUare,BB,penuh dengan anak2 muda"HAD-HARI",aku buat x kesah je.semua pusat membeli-belah aku punrengkuh sama..."ala ni kan trend zaman sekarang,apasalahnya xkan xboleh,itu xboleh inixboleh" huhuhu,,,,komen bukan maincamane ye aku ni......???aku ngaku aku islam (dalam ic jela)tp aku xpernah nak concern ttg isuummatislam satu dunia, xtahu pun apa ituyang dimaksudkan dengan islam yangsebenarnya yang tahusolat,puase, raye,....camane ye aku ni......???semua isu semasa yang melibatkan ummatislam dan permashalatan ummat islam akuckit pun xtahu,walaupun dalam negaraakunie dan x minat pun, yang aku tahuARTIS,ARTIS, DAN ARTIS, HIBURAN,LAGU,DRAMA,PESTA, KAWAN2 TUKBERHIBUR,AWEK, PAKWE,KELUAR BERSIAR2,tuje aku tahu,,,,camane ye aku ni......???majalah semua aku sapu,komik,fahamanmengarut,punk, skin,ntah binatang apesemua aku tahu, cakap pasal ayat quranckit pun aku xtahu . quran pun akuxminat nak baca, xpernah baca pun.haila,,,,, banyak lagi yang aku kenapersoalkan pada diri aku ni yangmengakuislam,,,,,, tp,,,,,, "HAMPEH"2:208. Hai orang-orang yang beriman,masuklah kamu ke dalam Islamkeseluruhan, dan janganlah kamu turutlangkah-langkah syaitan. Sesungguhnyasyaitan itu musuh yang nyata bagimu.24:30. Katakanlah kepada orang laki-lakiyang beriman: "Hendaklah mereka menahanpandanganya, dan memeliharakemaluannya;yang demikian itu adalah lebih sucibagimereka, sesungguhnya Allah MahaMengetahui apa yang mereka perbuat."24:31. Katakanlah kepada wanita yangberiman: "Hendaklah mereka menahanpandangannya, dan kemaluannya, danjanganlah mereka menampakkanperhiasannya, kecuali yang (biasa)nampak dari padanya..... ..Dunia adalah perhiasan, dan sebaik-baik perhiasan adalah wanita solehah

<Illahi anta maqsudi, waridaka matlubi>

Diskusi

Komen anda
webmaster@mymasjid.net.my