Terkini  Popular    Mula Topik

Rancangan Mencari Cinta

2005-08-02 12:48:23
Oleh
Itaarissa
:salam:

Sekadar nak bagi sedikit komen ttg realiti tv terbaru ni????

Masing2 tgk dari side negatif......tp ada juga baiknya program nih....

first...input yg saya dapat dr rancangan pertama...semua mereka sepuluh orang nih lambat kawen sbb nak cari wanita yg penuhi kriteria pilihan mereka....fuh....jd input pada diri saya apa yg jd idaman lelaki...dorang nak yg cantik...bijak...berbudi bahasa......so bukan rupa paras semata tp juga yg diterima oleh family /ibu ayah mereka.....

kedua.....perkenalan dibuat ditempat terbuka...takder dating berdua...setakat ini.....(kalu dating pun depan cameraman...bukannya cam muda mudi sekarang)

ketiga...calon lelaki diperkenalkan kepada keluarga (biar keluarga juga turut menilai peribadi lelaki tersebut...bukan ikut hati dan perasaan yg dilamun cinta semata2)

p/s; cuma yg tak manisnya soal yg peribadi ni tak elok la diwar2-warkan seolah sebuah filem lakonan...tp saya tetap suka rancangan ini compare dgn gejala muda mudi hari ini yg berpeleseran berdua tanpa ikatan dgn rasa bangga...dgn alasan dorang couple dgn niat nak kawen.

Sebelum merisik dan bertunang dalam Islam....ada relation lain ker antara adam dan hawa?????? Setakat kawan tuh normal la kan?

Sekadar berkongsi pendapat.....

Diskusi

Komen anda
webmaster@mymasjid.net.my